Udalosti

Konfirmácia dospelých 2019

Príhovor Marty Šuňalovej, zástupkyne zborového dozorcu:

Milé konfirmandky,

táto chvíľa je vzácna nielen pre Vás, ale aj pre nás ostatných, ktorí sa vraciame v spomienkach, kedy sme aj my pred oltárom sľubovali vernosť Pánovi Ježišovi Kristovi. Po prvýkrát sme prijímali Svätú večeru Pánovu.

Mnohé sa od tej chvíle zmenilo. Ale nezmenil sa Pán. Pán, ktorý sa obetoval na kríži za nás, nezmenil sa Pán, ktorý vždy kajúcim odpúšťal. Zo strany Pánovej sa nič nezmenilo. On Vás, milé konfirmandky priviedol aj cez mnohé, niekedy neľahké udalosti Vášho života až sem, aby sa vo Vašom živote niečo zmenilo, aby ste mu sľúbili vernosť tak, ako ste to doteraz cítili a ako ste to aj dnes vykonali.

A preto nielen tento deň je výnimočný, ale Vy ste výnimočné pre Ježiša! Pretože ste mu práve dnes sľúbili vernosť. V duchu sa asi pýtate, že čo za to chce? Nič, len vernosť. Vernosť priateľa. Naozajstného priateľa. Vernosť vo chvíli, keď pôjde o veľa a za každých okolností.

Preto Vám teraz nielen za seba, ale za celý tento CZ prajem, aby ste v sebe vždy našli toľko sily, aby ste Mu po celý život verné boli.

To veľké posolstvo

i nám je , Kriste, teraz dané,

ó dal si nám ho čuť dnes

láskavo, požehnane.

Nech slovo Tvoje dá nám moc

mať Teba, drahý Pane na pomoc.

Amen.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *