Kázne

Pobožnosť 3.1.2021 – Boh obráti smútok na radosť

Slovo na úvod

Milé sestry a milí bratia, starý rok je už minulosť a sme na začiatku nového. V tomto roku všetci dúfame v lepšie, pokojnejšie a menej stresujúce a bolestné chvíle. Máme za sebou časť veľmi ťažkého obdobia pre naše rodiny, krajinu a spoločnosť ako celok. Aj keď je tu nový rok, situácia nie je ani o kúsok lepšia. Momentálne sme v tzv. prísnom lockdowne. Naše kostoly už nie sú zatvorené dobrovoľne, ale z nariadenia našich autorít, naše rodiny sú opäť doma, stretávania z inými ľuďmi sú ešte viac obmedzené.

Rok 2021 bude pravdepodobne i naďalej plný obmedzení a rôznych zápasov. Aby sme čelili tejto situácii aj ako zbor a spoločenstvo v Pána Ježiša veriacich ľudí, chceme hľadať cesty k intenzívnejšiemu spojeniu medzi nami aj napriek prekážkam. Toto je prvá z nich, modlíme sa, aby sme mohli tieto pobožnosti pravidelne prinášať každý týždeň a spolu s nimi aj iné možnosti na stretnutie online.

Pobožnosť s oznamami na najbližšie obdobie dáva priestor aj na vaše modlitebné podnety či iné príležitosti.Prosíme, aby ste ich adresovali na farský úrad telefonicky (046/548 86 08, 0950 598 396) alebo e-mailom (fara@ecavprievidza.sk) vždy do piatka. Text pobožnosti s informáciami zo zboru budeme zverejňovať v sobotu večer spolu s nahrávkou piesní a kázne na vypočutie.

V prípade, že by ste chceli sledovať online Služby Božie odporúčame aktivity, ktoré vyrábajú iné cirkevné zbory v našom senioráte ako Púchov alebo Žilina. Stačí hľadať na Youtube ECAV Púchov / ECAV Žilina (prípadné iné – Prešov, Vranov nad Topľou, Bardejov, Bratislava – Legionárska a podobne. Domáce pobožnosti k nedeliam a sviatkom pripravuje aj odbor misie na GBÚ – zverejňované vždy na www.ecav.sk.

Text obsahuje aj oznamy na najbližšie obdobie.

Vypočujte si zamyslenie S modlitbami a piesňou

1.3.-Nedela-po-novom-roku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *