Udalosti

PreTeba 2019: Volanie bez poplatku

Päť večerov, päť tém, päť rečníkov, päť známych hostí, päť svedectiev ako možnosť spomalenia, či priam zastavenia sa a bezplatného pripojenia na „inú” frekvenciu, ktorá sa šíri v hĺbke srdca, pokore mysle a spája s domovom, ktorý je rovnakou realitou ako náš svet.

Od stredy do nedele v prvý aprílový týždeň prebiehala v Liptovskom Hrádku veľmi zaujímavá akcia. Mediálnym partnerstvom signalizovala širší rozsah, ako len „evanjelickú” aktivitu a aktívnym zapojením sliezskych evanjelikov prekročila aj hranice štátu. Zaujímavá však bola aj po technickej stránke, pretože účastníkmi neboli len veriaci v sále, ale prostredníctvom internetového pripojenia sa na nej dalo zúčastniť pripojením z ktoréhokoľvek miesta. Konkrétne aj z prievidzského kostola.
A tak v priebehu piatich večerov sme sa stretávali so zaujímavými témami a zaujímavými ľuďmi. V Prievidzi v pracovnej časti týždňa obohatené ešte dvadsaťminútovkou pred oficiálnym začiatkom hudobnou produkciu s prívlastkom ekumenická.

Každý z večerov sa niesol v nejakej nosnej téme, ktorá však pozostávala z výkladu modlitby Pánovej. A tak sa dostali do našej pozornosti „Dvere domov”, „Vôľa”, „Chlieb na cestu”, „Sila odpustenia” a „Liek v pokušení”. Popreplietané hudobnými prvkami sa dostali k slovu známe osobnosti z rôznych oblastí spoločenského života i neznámi hrdinovia každodenných chvíľ, aby sa s nami podelili so svojimi životnými príbehmi pri hľadaní Spasiteľa, držiac sa témy daného dňa.
Oživením určite boli scénky v podaní divadelnej skupiny Ad1. Možno povedať, že v hlavnej úlohe vystupovala telefónna búdka, odkiaľ sa dalo volať bez poplatku. Skúsite hádať Komu?

No a v záverečnej časti sa dostal k slovu hosť daného dňa a témy. Za všetkých spomeňme v posledný nedeľný deň podujatia generálneho biskupa našej cirkvi Ivana Eľka. Treba však podotknúť, že každý z hostí sa zhostil svojej úlohy veľmi zodpovedne a určite svojich poslucháčov obohatili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *