Udalosti

Seniorátne stretnutie mužov v Krpeľanoch

V sobotu 19. októbra 2019 vyrazili muži z nášho zboru na seniorátne stretnutie mužov. Každoročná jesenná akcia pod patronátom seniorátu sa v tomto roku konala v Krpeľanoch. Už v úvode zaznelo vrelé privítanie od sestry dozorkine.

Téma sa venovala Biblii a jej miestu v živote muža. Hlavným rečníkom bol Bohdan Horoboň. Vo svojej prednáške ukázal, že Biblia nie je len stará kniha, ale je to Božia správa pre praktický a skutočný život.

Senior Turčianskeho seniorátu, Marián Kaňuch prítomným predstavil a predviedol spôsob čítania Písma starý celé storočia. Napriek veku je to aktuality a veľmi jednoduchý spôsob ako sa stíšiť pri Božom Slove. Nazýva sa Lectio Divina. Skladá sa z prečítania textu, ďalej rozjímania nad ním a slovami či vetami, ktoré sa pretínajú o životom človeka. Potom je to modlitba a nakoniec ticho. Lectio Divina môže trvať zopár minút alebo aj dlhšie. Uchopenie tohto spôsobu je a môže byť veľmi rôznorodé.

V diskusii sme počuli príbehy a postoje viacerých mužov k ich spôsobom čítania a štúdiá Písma v každodennom (aj rodinnom) živote. Predstavená bola aplikácia Youversion alebo Biblia, kde sada okrem čítania Písma robiť veľa vecí, sledovať a plniť aj rôzne plány čítania Biblie aj so zamysleniami.

Prežili sme príjemný čas učenia aj stretnutí a rozhovorov.

Fotografie: Štefan Ruttmar

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *